
ZAPOWIEDŹ MIOTU




14 kwietnia 2026 r. straciliśmy naszą ukochaną Duszkę (Beza Dolina Pranoteci FCI). Była cudownym, radosnym psem, który zdobywał serca każdego kto ją spotkał na swojej drodze, od dzieci na zajęciach, przez panie w sklepach i kawiarniach, po wszystkich bez wyjątku lekarzy weterynarii. Mieliśmy nadzieję, że zostanie z nami jeszcze jakiś czas dłużej, że spędzimy trochę więcej czasu wspólnie. Niestety, choroba odpuściła tylko na chwilę a potem w najmniej oczekiwanym momencie nastąpił koniec. Za dużo by pisać aby oddać w pełni, jaka Duszka była. Nie wiem jak sobie bez niej poradzę, bez mojego „pracownika roku”, któremu można było zlecić najtrudniejsze zadania
. Wczoraj biegała jeszcze po swoich łąkach, zaliczyła kąpiel w kałuży a wieczorem zjadła z flacim apetytem michę jedzenia.
Wielki żal po stracie i tęsknota za nią i tymi, które odeszły przed nią, to cena jaką płacimy za ich miłość do nas. Odeszła. Mam nadzieję, że nie cierpiała, mam nadzieję, że tam gdzie jest biega, że kopie, że czeka
Dusia
. Do zobaczenia. … Czytaj więcej..
Dotarł dzisiaj do nas dokument przyznający naszej Deltance tytuł Championa Polski. Jesteśmy z niej bardzo dumni, podobnie jak z reszty psiej rodziny.
23 lutego 11 lat ukończyły dzieci Darwina i Alutki. Nasz pierwszy, wyjątkowy miot A
Szczególne podziękowania ślemy p. Bärbel Miller
.
Niestety Negra, Atria i Albin odeszły już od nas za tęczowy most
z powodu zabójcy prawie wszystkich flatów paskudnego nowotworu. Dziękujemy Cyprianowi Owczarkowi, Małgorzacie i Agacie Szaposznikow oraz Wojtkowi Węglowskiemu za wspaniałą opiekę nad psiakami ![]()
Reszta dzieciaków trzyma się świetnie i bardzo się cieszę, że większość pozostaje w dobrym zdrowiu i osiągnęła taki wspaniały wiek, co jak wiecie w tej rasie jest coraz większą rzadkością. Cieszmy się każdą chwilą z naszymi seniorami. Zdrowia i długiego życia kochane psiaczki![]()
![]()
![]()

Walentynkowy weekend w Bydgoszczy był bardzo udany
. Bardzo lubimy to miasto, a teraz jeszcze okazało się szczęśliwym dla Deltanki, która zakończyła tam championat Polski
. VII International Dog Show 15.02.2025 Bydgoszcz Judge Leszek Salamon(PL)
Komandoria Kowalki FCI DELTANA Kl.otwarta exc 1/2
res CACIB
Komandoria Kowalki FCI BIRKA kl.wet exc 1
Best wet ,zw.wet CACIB Vet.
Dziękujemy za handling Milenie Szynka
, a panu sędziemu za docenienie naszych psich dziewczyn.
… Czytaj więcej..
Dzisiaj 3 urodziny obchodzi miot D (po rodzicach Birka/Snejk)
![]()
Życzymy wszystkim psiakom zdrowia, mnóstwo zabawy i przysmaków, ponieważ wspaniałych przyjaciół już mają ![]()
Dziękujemy ludzkim rodzinom naszych piesków za dotychczasową opiekę i miłość 
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
… Czytaj więcej..
Nasza Bircia do tytułów jakie zdobyła na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Sopocie dodała Zwycięzcę Pomorza Weteranów Sopot 2024. Tę niespodziankę sprawiono jej dzisiaj, w Międzynarodowym Dniu Psa. Gratulacje Birciu.
Psy z naszej hodowli są radosne i piękne. Przykładem niech będzie Komandoria Kowalki (FCI) AIN JAGO, mieszkający u p. Róży Wójcik, a którego sfotografowała p. Aleksandra Skakuj.
… Czytaj więcej..
Weterany to wizytówka hodowli, a już weterany, które dostają tyle pochwał od sędziów to miód na serce dla hodowcy😍. W Sopocie odbyła się pierwsza wystawa samych weteranów, świetny pomysł, żeby pokazywać starsze psy w doskonałej kondycji i zdrowiu. Miło było popatrzeć a i dostać fajną pamiątkę”Weteran na medal!”
IDS Sopot
🔥 Komandoria Kowalki FCI BIRKA excellent🥇 Zw.Wet.,Best Vet. CACIB Veteran tym samym zakończyła championat weteranów w 10 dni🥳
Bemo Veteran Show Sopot
🔥Komandoria Kowalki FCI ALSAFI excellent 🥇 BOB ,Zw.Wet,Best Vet.
… Czytaj więcej..